google-site-verification: google70c93aaf081a4354.html UA-122395467-1 UA-122395467-1 Akustické podlahy | Sádrokarton-Interiér

Sádrokarton-Interiér

Montáže sádrokartonu, rekonstrukce interiérů, odhlučnění stěn a stropů.

Akustické podlahy

 Lehká plovoucí podlaha jako oddělená konstrukce omezuje přenos hluku do okolních konstrukcí. Vyznačuje se převážně rychlým a suchým způsobem montáže, což mimo jiné zkracuje dobu výstavby z několika týdnů na několik dnů.

Na začátku vývoje podlahy AKUFLOOR® stála myšlenka zkombinovat takové materiály, které by se svými vlastnostmi vhodně doplňovaly a zároveň i odstranili současné problémy výstavby a provozu lehkých plovoucích podlah. Proto vznikla spolupráce mezi společností Kronospan Jihlava jako výrobce desek OSB SUPERFINISH a společností Rockwool jako výrobce zvukoizolačních desek STEPROCK HD ve snaze vytvořit kvalitní systém lehké plovoucí podlahy. 

Za teoretické a experimentální podpory Centra stavebního inženýrství, a.s. - akustické zkušebny ve Zlíně byly položeny v minulém roce a v prvním čtvrtletí tohoto roku základy nového systému tlumícího zdroje kročejového hluku a to jak na nosných masivních stropech tak i na dřevěných trámových stropech. 

Během vývoje byly sledovány dvě základní myšlenky - navrhnout systém s deklarovanými parametry zvukového útlumu a současně spolehlivě a kvalitně zajistit jeho statické vlastnosti. 
Co to je AKUFLOOR®?

AKUFLOOR® je systém lehké plovoucí podlahy s certifikovanými akustickými a statickými vlastnostmi, který sestává z předem definovaných prvků. Základními prvky jsou tedy desky Steprock HD a desky OSB SUPERFINISH, které jsou vhodně doplněné o dilatační a okrajový pásek. Tyto pásky zlepšují zejména akustické a statické vlastnosti podlahy v místech nespojitosti (okraje, dilatační spáry apod.) a vyrovnávají tak rozdílné vlastnosti podlahy ve pojité ploše i nespojitých okrajích. 

Dvojitou vrstvou desek OSB SUPERFINISH se vzájemným střídavým skládáním a jejich následným propojením lepením, šroubováním nebo sponkováním se docílí kompaktní tuhé desky s velkou rovinností povrchu. Roznášecí vrstva je tak schopna přenášet zatížení rovnoměrně ve všech směrech.

Pro systém AKUFLOOR® lze jako nášlapnou vrstvu využít roznášecí desku OSB SUPERFINISH upravenou lakováním nebo olejováním apod. Lze použít i nášlapnou vrstvu tvořenou dalším materiálem např. laminátovou plovoucí podlahou , kobercem, linoleem, dřevěnými parketami, dlažbou apod., je nutné poznamenat, že tato vrstva již není součástí tohoto systému.Lehká plovoucí podlaha jako oddělená konstrukce omezuje přenos hluku do okolních konstrukcí. Vyznačuje se převážně rychlým a suchým způsobem montáže, což mimo jiné zkracuje dobu výstavby z několika týdnů na několik dnů.Přednosti systému AKUFLOOR®:
vynikající akustické vlastnosti
zlepšení kročejové neprůzvučnosti stropů až o 30 dB
lehká, staticky únosná podlaha
optimální spojení požadavků na akustiku a statiku
ideální spojení špičkových materiálů
zkoušky provedeny akreditovanou zkušebnou
skladby podlahy v rozmezí 50 - 86 mm

Převzato s www.rockwool.cz